PRÁVNE SLUŽBY

IP Scan

+421 918 027 688

O službe IP Scan

Ide o úplne novú službu v našich končinách. Tzv. audit duševného vlastníctva pre malé a stredné podniky. Na Slovensku bola spustená len nedávno – 1. októbra. Vyškolení a certifikovaní experti z radov patentových zástupcov a advokátov vám poskytnú kvalifikovanú odbornú pomoc, ktorej výsledkom bude využitie plného potenciálu vášho duševného vlastníctva a rozvoj vášho podnikania.

Ste majiteľom malého alebo stredného podniku a hľadáte audit duševného vlastníctva? Služba IP Scan môže byť pre Vás tou správnou voľbou. Neváhajte nás kontaktovať do advokátskej kancelárie Hriadel & Heger.

Náš tím na službu IP Scan

Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať a dohodneme si konzultáciu. 

JUDr. Pavol
Heger

Partner

JUDr. Roman
Hriadel ml.

Managing partner

Čo služba zahŕňa a prečo sa ju oplatí využiť?

Ochrana duševného vlastníctva zahŕňa autorské, osobnostné aj priemyselné práva – patenty, ochranné známky, dizajny, ktoré sú majetkom a je možné si vďaka nim navýšiť svoj kapitál.

Profesionál (akreditovaný advokát, patentový zástupca, zapísaný v zozname poskytovateľov) v rámci služby IP Scan preskúma váš obchodný model, produkty alebo službu, pričom kvalitu auditu bude kontrolovať Úrad priemyselného vlastníctva SR. Expert vám pomôže si v podniku zodpovedať nasledovné otázky: 

  • Aký nehmotný majetok potrebujete chrániť?
  • Akým spôsobom môže duševné vlastníctvo pomôcť vášmu podniku rásť?
  • Ako premeniť vlastné inovácie na nehmotný majetok, využiteľný vo svojej obchodnej stratégii?
  • Ako zaregistrovať a zhodnotiť svoje duševné vlastníctvo teraz aj v budúcnosti?
  • Ako sa vyhnúť kopírovaniu alebo používaniu vašich jedinečných nápadov, produktov či služieb bez povolenia? 

Prečo my?

  • zúčastňovanie sa na business meetingoch, zasadnutiach spolu s vami,
  • pravidelná informovanosť klientov o priebehu konaní, sporoch…,
  • školenia, webináre a semináre pre našich klientov,
  • pravidelné novinky a právne tipy prostredníctvom blogu a newsletteru.  

Využite podporu štátu

Úrad priemyselného vlastníctva SR ponúka podnikom pri realizácii tejto služby i finančnú podpore v hodnote stoviek eur. Konkrétne môžete dosiahnuť preplatenie 90 % nákladov na službu, vďaka čomu ušetríte až 700-800 eur. Treba si však najprv podať žiadosť o preukaz prostredníctvom ÚPV SR alebo EUIPO. Môže tak vykonať vlastník, zamestnanec alebo oprávnený externý zástupca konajúci v mene podniku.

Na službu IP Scan máme odborníka

Nášmu kolegovi JUDr. Pavlovi Hegerovi, bolo po absolvovaní odborných školení organizovaných Úradom Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) a Úradom priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky (ÚPV), vydané osvedčenie pre poskytovanie služby IP Scan. Obráťte sa na tohto akreditovaného odborníka a využite možnosť zhodnotenia duševného vlastníctva vášho podniku.

Vedeli ste, že:

Pri malých a stredných podnikoch s duševným vlastníctvom je o 21 % pravdepodobnejšie, že budú v nasledujúcom období rásť, a o 10 % pravdepodobnejšie, že sa stanú rýchlo rastúcou firmou? Takéto podniky majú tiež v priemere o 20 % vyššie príjmy na zamestnanca a vyplácajú o 19 % vyššie mzdy?

POTREBUJETE PORADIŤ?

Napíšte nám